Нито един от българите не започна като титуляр за Амкар Перм, но въпреки това тимът взе победата с 2:0 у дома срещу Ростов в ранна среща от 11-ия  кръг на руското футболно първенство.

Единствено Георги Пеев се появи като принудителна смяна на мястото на  контузилия се Игор Пикущак. Бившият национал влезе на терена в 37-та минута и остана на терена до края на двубоя. Петър Занев и Захари Сираков  изгледаха мача от скамейката.

Амкар стигна до успеха след голове на Фегор Огуде и  Александър Коломейцев във всяко от полувремената. Първият беше точен в 16-та минута, след асистенция на впоследствие сменения от Пеев Пикущак.  Вторият пък се разписа в 85-та минута.

Така тимът от Перм прекъсна серия от две поредни загуби и се изкачи на 12-о място с 10 точки. Ростов остава предпоследен с 5 точки. Лидер е Зенит с 26 точки.