Удинезе се наложи с 2:1 като гост на Емполи в мач от 20-я кръг на Серия А. Със спечелените три точки, тимът на Андреа Страмачони размина в класирането грандовете Интер и Милан.

Въпреки че игра с десет души в последния четвърт час от двубоя, Удинезе стигна до успеха с голове на Антонио Ди Натале и Силван Видмер.

И двата отбора отпаднаха през седмицата за Купата на Италия.

Ди Натале откри резултата още в 19-та минута, като засече с глава центриране на Алан. От уважение към клуба, дал му път в големия футбол, нападателят не отпразнува попадението си.

В 37-та минута Емполи получи правото да изпълни дузпа, за игра с ръка на Данило, а Сапонара успя да отбележи и изравни.

Домакините опитаха пълен обрат след почивката, но ударите на Пючарели минаваха покрай вратата.

От нищото, Удинезе отбеляза втори гол, не и без сериозна доза късмет. В 60-та минута Видмер опита нещо средно между удар и центриране, но Луиджи Сепе не прецени ситуацията, и топката се отби от вътрешната страна на гредата, и влетя в мрежата.

Масимо Макароне се появи като последен жокер в последния половин час от мача, и веднага тества защитата на Удинезе. Гостите останаха с 10 души, когато Коне нацели Мирко Валдифиори в ченето, и получи втори жълт картон.

Емполи искаше и дузпа, но ударът на Данило, срещнал ръката на Ругани, бе от непосредствена близост.