Реал Мадрид се наложи след изпълнение на дузпи над Милан, и взе втори трофей от International Champions Cup само в рамките на една седмица.

След като си тръгна с купа от Мелбърн, сега "кралският клуб" ще отнесе една и от Шанхай.

За 90 минути двата състава не успяха да си вкарат гол, и завършиха 0:0, но дузпите бяха доста вълнуващи. На вратата на Милан пък застана 16-годишният Джанлуиджи Донарума, който се превърна в главно действащо лице.

В крайна сметка, Реал спечели дузпите с 10:9, след 22 изпълнения.

Двата отбора бяха леко затруднени от 32-градусовата жега в Шанхай, и изключителната влажност в китайския мегаполис.

Въпреки това те показаха доста добри положения, и класен футбол, за радост на 65 хиляди по трибуните. Милан действаше предимно на контраатака, но все пак изглеждаше по-опасният тим.

Кейлор Навас и Диего Лопес бяха класни в рамките на двете врати, а Мбайе Нианг бе основната заплаха за Реал Мадрид. Кристиано Роналдо показа пак, че се намира в отлична форма, и физически, и технически, като демонстрира на няколко пъти качествата си.

Двамата треньори направиха много промени на почивката, като Карлос Бака и Луис Адриано се опитаха да пробият защитата на Реал. Бака имаше една страхотна голова ситуация, която обаче резервният страж на Реал Кико Касия отрази майсторски. Бака имаше и още един шанс, десетина минути преди края, но отново Касия бе на ниво.

източник: БГНЕС

Така обаче мачът отиде на дузпи, които се превърнаха в цял маратон.

Първо Хамес прати 16-годишния Донарума в другия ъгъл с технично изпълнение.

Капитанът на Милан Найджъл Де Йонг обаче веднага отговори за 1:1.

Марсело бе точен за Реал във второто изпълнение, а Алесандро Матри изравни.

Касемиро също не сгреши, а Карлос Бака изобщо не намери очертанията на вратата, за да даде преднина на Реал Мадрид.

Серхио Рамос също залъга Донарума, но и Кейсуке Хонда вкара.

Донарума се превърна в герой, като остави Милан в мача, и спаси удара на Тони Кроос.

Луис Адриано вкара точно под плонжа на Кико Касия, и също даде надежда на Милан.

Дани Карвахал шутира мощно в средата на вратата, вече при шестите изпълнения, а Монтоливо продължи с точен изстрел за "росонерите".

Начо бе точен, а Кристиан Сапата изравни за 6:6.

Денис Черишев продължи надлъгването, а Хосе Маури напради 7:7.

Следващият за Реал бе Иско, също точен, а Давиде Калабрия вкара за Милан.

Хесе Родригес нямаше проблеми да залъже Донарума, както и Габриел Палета стори за Милан.

Кико Касия отправи страхотен шут във вратата на колегата си Донарума, а 16-годишният младок не успя да намери правилния ъгъл и би в Касия в последната дузпа.