Палермо без Ивайло Чочев в състава си успя да се спаси от изпадане и през следващия сезон отново ще играе в Серия А. „Росанерите“ спечелиха с 3:2 домакинството си срещу Верона от последния 38-и кръг на италианското първенство.

Ивайло Чочев остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

Палермо поведе в резултата с гол на Фран Васкес в 28-та минута.

Двата отбора останаха с по 10 играчи на терена в 35-та минута, след като Морганела и Вжолек бяха изгонени с директни червени картони.

Верона успя да изравни резултата в 49-та минута след гол на Вивиани.

Енцо Мареска отново изведе Палермо напред в резултата в 51-та минута.

Алберто Джилардино реализира трети гол за Палермо в срещата в 64-та минута.

Пизано вкара втори гол за Верона в 85-та минута.

Палермо завърши сезона на шестнайсто място с 39 точки, докато Верона изпадна, след като остана на последната позиция с 28 точки.

Карпи надделя с 2:1 при гостуването си на Удинезе, но това не бе достатъчно на отбора и той изпада в Серия В.

Верди отбеляза и двете попадения за Карпи в срещата в 36-та и 38-та минута.

Удинезе остана с човек по-малко, след като Сирил Теро бе изгонен с директен червен картон в 38-та минута.

Почетното попадение за Удинезе в срещата отбеляза Антонио Ди Натале в 79-та минута от дузпа.

Карпи завърши сезона на осемнайсто място с 38 точки, докато Удинезе остана точно над чертата на зоната на изпадащите – на седемнайста позиция с 39 точки.

Фиорентина спечели с 4:2 гостуването си на Лацио.

Фиорентина завърши сезона на пето място с 64 точки, докато Лацио остана на осма позиция с 54 точки.