Наполи успя на спечели дербито на 6-ия кръг в Серия А, след като победи Ювентус с 2:1 у дома. За успеха на домакините попаденията реализираха Инсиние и Игуаин, а за гостите точен беше Лемина.

Още във втората минута Инсиние влезе здраво в наказателното поле на Ювентус, но ударът му беше блокиран от защитниците.

И двата тима допускаха доста голям брак в действията си в тези начални минути.

Все пак домакините успяха да открият резултата в 26-ата минута, когато Игуаин намери Инсиние, който с удар от 17 метра матира Буфон.

В даденото от съдията продължение Гулам пропусна да вкара втори гол в полза на домакините, но Буфон се намеси авторитетно, а добавката на Кайехон мина встрани от вратата.

В следващата атака Дзадза пропусна от удобна ситуация. В 40-ата минута Инсиние напусна терена поради травма в коляното и беше заменен от Дрис Мертенс.

През втората част Игуаин стреля опасно от 20-ина метра в 60-ата минута, но Буфон отново беше на мястото си.

Две минути по-късно Игуаин успя да преодолее съпротивата на Ернанес и успя да преодолее Буфон, за да направи резултата 2:0.

В следващата минута Юв се върна в играта, когато Лемина засече подаване на Дибала от ляво и върна интригата в двубоя.

В 68-ата минута Погба стреля от 25 метра, но Рейна беше на мястото си. До края на мача Погба пропусна една от малкото възможности за "старата госпожа" и така Наполи завоюва ценни 3 точки.

Така в класирането Наполи вече има 9 точки и е на 8-ото място, а Юве е на 13-ото място с 5 точки.