Интер се наложи с класическото 3:0 над Стярнан Гардабае в първия плейоф за влизане в групите на Лига Европа. Головете при гостуването на „нерадзурите“ бяха дело на Мауро Икарди, Додо и Данило Д'Амброзио.

Началото на мача се оказа доста трудно за Интер, който не успя да преодолее отбраната на домакините почти до края на първата част. Италианският гранд успя да промени двете нули на таблото едва в края на първото полувреме. В 41-ата минута Мауро Икарди получи добро подаване от Додо и откри за 1:0.

При този крехък аванс двата състава се оттеглиха на почивка, а след подновяването на играта Додо, който асистира при първия гол покачи на 2:0.

Крайният резултат бе оформен в края на мача, в 89-ата минута, Данило Д'Амбросио – 3:0.

Двубоят бе сравнително коректен, като не създаде проблеми на главния рефер, който показа само един картон – на Неманя Видич – в 65-ата минута.

Класическият резултат дава сериозно преимущество за италианците преди реванша, който е след седмица.