Два гола на Гонсало Игуаин донесоха победата на Наполи над Аталанта с 2:1 в последен мач от 36-я кръг на Серия А.

Така неаполитанският тим успя да си върне второто място в надпреварата с Рома за него.

Наполи има 76 точки, а Рома е със 74, два кръга преди края на сезона.

Игуаин се завърна в игра след изтърпяването на три мача наказание, и показа, че не е загубил нищо от формата си. В стартовия състав на Наполи се върна и Лоренцо Инсине, и домакините не оставиха съмнения в превъзходството си.

Още в деветата минута Марек Хамшик намери Игуаин и той от воле откри резултата.

Аталанта можеше да изравни малко по-късно, но подаването на Марко Д`Алесандро към Лука Чигарини бе избито в последния момент.

Наполи създаде още доста ситуации, като Инсине бе във вихъра си, и за малко да се разпише със задна ножица.

Драйс Мертенс се появи през второто полувреме, и също имаше шанс да вкара за Наполи, преди в 77-та минута Игуаин да удвои.

Хосе Кайехон с едно докосване качи топката на главата на Игуаин, и той направи 2:0 с 32-я си гол в 33 мача.

Краят на двубоя също бе интересен, като Раул Албиол отклони една топка в собствената си врата, за да изненада Пепе Рейна, и да направи 2:1.

В заключителните моменти Марко Бориело направи пропуск за Аталанта, а Маноло Габиадини за Наполи.