Българският нападател Андрей Гълъбинов имаше огромна заслуга за класирането на тима си Новара за плейофите за Серия А. Той наниза две попадения за успеха с 4:0 над слабака Модена и така тимът му се докопа до квалификациите за елита.

Отказалият се от националния отбор футболист отбеляза второто и третото попадение за победата. Той беше точен в 64-та и 87-та минути, а преди това Феличе Евакуо беше открил още в 3-та минута от дузпа. Така той вече има 12 гола за сезона в италианската Серия Б.

При това нарушение Гоци от състава на Модена беше изгонен и това на практика предреши крайния изход от тази битка. В последните секунди остана време и Пабло Гонсалес да се разпише за Новара и да оформи погрома с 4:0.

Този успех обаче нямаше да е достатъчен, ако прекият конкурент за място в плейофите Виртус Ентела не беше паднал от влезлия вече в елита тим на Кротоне с 0:1 като гост. Така Новара ще играе с Бари в първия кръг на плейофите, който стартира още следващата седмица.