Българският нападател Андрей Гълъбинов не успя да помогне на Новара в Серия Б и отборът му претърпя поражение с 0:2 при гостуването на Тернана в 6-ия кръг. Новара е на последното 22-о място само с 3 точки, след като стартира първенството с минус 2.

Гълъбинов игра 83 минути и получи жълт картон, а този път гостите излязоха в много офанзивната за италианското първенство схема 4-3-3.

Българинът в края на първото полувреме беше в добра ситуация, но не се освободи. В 57-ата минута пък изведе Синьори на чиста позиция, който напредна сам, но не успя да вкара. Домакините нанесоха своя удар между 67-ата и 69-ата минута, когато се разписаха Фалети и Чераволо и взеха трите точки.

Това беше първи мач за Гълъбинов, след като в сряда отказа повиквателната за националния отбор под претекст, че не се чувства в достатъчно добра форма, за да участва в битките с Хърватия и Азербайджан.