Виляреал ще играе в квалификациите на Шампионска лига през следващия сезон, след като спечели регионалното дерби срещу Валенсия с 2:0 при гостуването си на „Местая“ от 36-ия кръг на Примера дивисион. По този начин „жълтата подводница“ си гарантира четвъртото място в крайното класиране.

Виляреал поведе в резултата в 14-та минута, когато Роберто Солдадо навлезе в наказателното поле на Валенсия, след което подаде към Самуел, който с прецизен удар не пропусна да вкара.

Виляреал организира много добра атака в 25-та минута, когато Адриан и Родри взаимодействаха отлично, а последният отправи много добър удар, но Диего Алвес се намеси и боксира в корнер.

Виляреал вкара втори гол в 33-та минута, когато Роберто Солдадо пусна отличен извеждащ пас към Адриан, който излезе сам срещу Диего Алвес и технично го преодоля за 2:0.

Алваро Негредо се опита да изненада вратаря на Виляреал с далечен удар в 39-та минута, но Ареола бе на мястото си и спаси.

Виляреал бе близо до това да вкара трети гол в 40-та минута, но Роберто Солдадо направи невероятен пропуск.

След удар на Рукавина в 67-та минута топката срещна гредата на вратата на Диего Алвес.

Виляреал е четвърти в класирането с 64 точки, а Валенсия е осми с 44 точки.