Барселона не допусна изненада в гостуването си на Елче от 20-ия кръг на Ла Лига и си тръгна със звучен успех 6:0. Лионел Меси отново беше движещата сила в нападение за каталунците, като вкара два гола и асистира за други два във вратата на Пжемислав Титон. Третият играч, който опъна мрежата на поляка, пък бе централният защитник Жерар Пике, за да може „блаугранас“ да запазят изоставането си от една точка спрямо лидера Реал Мадрид.

Домакините пък завършиха мача с 10 души, след като още преди изминаването на час игра Файкал Файр бе изгонен за два жълти картона.

ВИДЕО от срещата можете да видите ТУК!

За двубоя срещу Елче наставникът на Барса Луис Енрике реши да остави извън титулярния състав Луис Суарес, като стартира с Педро на негово място, а Рафиня Алкантара започна вместо Иван Ракитич, който не пътува с тима.

Промените обаче не си проличаха по никакъв начин, като още в 14-ата минута Жорди Алба можеше да отебележи чудесен гол. Крайният защитник се включи в атака, за да шутира без подготовка в наказателноо поле, а кълбото прелетя на косъм над гредата.

Към средата на полувремето Лионел Меси опита късмета си от пряк свободен удар, но и той не можа да намери целта.

Единственото положение на Елче дойде в 24-ата минута, когато Файкал Файр стреля ниско по тревата, ала Клаудио Браво се намеси отлично.

В 35-ата минута Барселона откри след статично положение. Шави Ернандес центрира меко към лявата греда, където Пике укроти на гърди и с шут през краката на Титон изведе тима си напред.

След почивката нещата набързо се влошиха за отбора на преминалия през Левски Гари Родригес. В 54-ата минута Серхио Пелегрин препъна Неймар в пеналта, след като бразилецът го преодоля, а от отсъдената дузпа Меси направи 2:0 с изстрел в долния десен ъгъл.

Три минути по-късно Файр много наивно препъна в гръб Рафиня и пое преждевременно към съблекалните, а в 69-ата Неймар уби всякакви надежди. Меси го намери на скорост с чудесен пас по тревата между бранителите, докато бразилецът с фалцов удар до лявата греда отбеляза за 3:0.

Две минути по-късно отново двамата взаимодействаха по сходен начин, като този път Меси копна топката над отбраната, а от въздуха Неймар стреля под гредата – 4:0.

Изглеждаше, че Барселона е приключил с вкарването на голове, ала в 88-ата минута Марк Бартра метна дълго подаване към Меси, който премина покрай защитник и шутира във вратата на Титон за 5:0.

Крайният резултат оформи Педро в третата минута от добавеното време, след като Неймар го изведе на чиста позиция.