Севиля постигна важна победа с 3:2 срещу Еспаньол в мач от 21-я кръг на Примера дивисион.

Трите точки запазиха мястото в Шампионската лига към момента за севилци, докато Еспаньол остава в средата на таблицата.

Гостите получиха правото да изпълнят дузпа още в 14-та минута, за нарушение на Бето. Кристиан Стуани реализира за 0:1.

Севиля изравни бързо, и в 26-та минута Диого Фигуейрас отбеляза фантастичен гол от близо 40 метра.

Обратът стана пълен в 35-таминута, когато Алеикс Видал намери Виктор Витоло в пеналта, и той от близко разстояние реализира за 2:1.

Реферът Хосе Луис Гонзалес изгони стража на Еспаньол Франсиско Касия в 40-та минута, с директен червен картон, след като вратарят игра с ръце извън наказателното си поле.

Въпреки че остана с човек по-малко, Еспаньол не спря да търси нещо от двубоя, и в 77-та минута се стигна до ново равенство, след гол на Виктор Санчес от дъгата пред наказателното поле.

Яго Аспас се превърна в герой за Севиля, като се разписа в 89-та минута, и донесе победата на своите. Голът стана след отличен извеждащ пас на Карлос Бака, оставин Аспас в пеналта на стрелкова позиция.