Отборът на Севиля излезе на четвърта позиция в Ла Лига, след като очаквано надигра с 2:0 гостуващия Райо Валекано. Столичани сториха прекалено малко срещу полуфиналиста в Лига Европа, който си опече работата с две попадения преди почивката.

Успехът изкачи тима на Унай Емери до четвъртото място, като андалусийци събраха 66 точки и минаха на една пред петия вече Валенсия. Пред тях са единствено Атлетико Мадрид (72), Реал Мадрид (76) и Барселона (81).

Домакините потеглиха мощно в мача, но това не попречи на гостите от Мадрид да създадат първата опасност. В 5-ата минута Гае Какута пое топката пред наказателното поле и опита със силен изстрел да я прати под гредата на 21-годишния Серхио Рико. Младокът обаче успя да докосне кълбото, колкото да го отклони от пътя му към мрежата.

Севиля откри малко по-късно в 16-ата минута след много добро двойно подаване, което изведе Диого Фигейрас сам отдясно. Той напредна до аутлинията и върна хиро назад, където Виктор Ибора без проблем засече в мрежата с шут в далечния ъгъл.

Последваха много силни минути за домакините, в които Тоньо трябваше да прави чудеса под рамката, за да откаже Кевин Гамейро.

Стражът на Райо обаче нямаше какво да направи в 43-ата минута, когато и Денис Суарес проби отдясно и от много трудна позиция завъртя топката към близката греда, където Даниел Карисо с глава засече пред погледа на пазача си.

След паузата картината не се промени кой знае колко, а в края на мача победата можеше да стане още по-изразителна. В 87-ата минута Тоньо се намеси решително при шут от средна дистанция на Суарес. Малко по-късно и Жерар Деулофеу опита късмета си с изстрел по тревата, но стражът на мадридчани отново бе блестящ.

Загубата бе трета за Райо в последните четири шампионатни мача, като тимът остава 11-и с 41 пункта.