Реал Мадрид порази Барселона с 3:1 в Ел Класико и вече изостава само на точка от каталунците в челото на класирането. Барса има 22 точки, а Реал вече 21.

Неймар откри резултата в полза на Барса още в 4-ата минута 0:1! Роналдо изравни от дузпа в 35-ата - 1:1! Пепе вкара с глава след корнер за 2:1 в полза на Реал в 51-ата! Бензема отбеляза третия за Реал в 61-ата - 3:1!

Изтърпелият четиримесечното си наказание за ухапването на Киелини Луис Суарес започна като титуляр за каталунците, което бе голямата новина в състава на гостите. Барса започна по-силно и с гол от съблекалнята на Неймар.

Последваха силни минути за Реал и положения за гол, сред които двойна греда на Бензема в една и съща ситуация.

След това Меси имаше шанса на почти празна врата да направи 0:2, но, странно, пропусна.

Така се стигна до дузпа за Реал след пробив на Марсело и игра с ръка на падналия Пике, която Роналдо реализира в 35-ата за 1:1.

През второто полувреме Пепе с глава след корнер и Бензема при убийствена контра донесоха победата с 3:1 за тима на Карло Анчелоти. До края свободните пространства в защитата на Барса не бяха използвани за нов гол в полза на "Белия балет".

Следихме мача в Gong. Bg

Минута по минута

1` НАЧАЛО НА МАЧА

4` РЕАЛ - БАРСА 0:1! Неймар се освобождава и от границата на пеналта на Реал стреля безпощадно - Барса повежда като гост с 1:0.

6` Бензема пропусна възможност бързо да изравни резултата.

8` Грубо влизане на Меси, съдията не показва картон.

9` Нов фаул на Меси, сега срещу Кроос, този път е декориран в жълто.

11` Две греди за Реал в рамките на една атака, и двата удара са на Бензема - с глава и с крак.

12` Нова атака на Реал, Браво заковава топката в ръцете си пред своята врата.

14` Неймар от Барса получава втория жълт картон в мача.

16` Кроос стреля немного силно, право в ръцете на Браво.

17` Първи корнер за Барса. защитата на Реал избива.

23` Невероятен пропуск на Меси, на празна врата изпраща не успява да дкара втори гол за Барса, само корнер.

27` Неймар е изведен в непосредствена близост до вратата на Реал, ударът му е блокиран от Карвахал.

34`  Дузпа за Реал, за игра с ръка на Пике!

35` Роналдо е безпощаден и бележи от бялата точка първия гол във вратата на Барса в първенството - 1:1.

38`  Жълт картон и за Иниеста.

44` Хамес стреля с глава, топката минава близо до левия стълб на вратата на Барса.

45` Край на полувремето, без нито секунда продължение. Отличен футбол и много голови възможности пред двете врати - 1:1 между Реал и Барса на полувремето.

46` НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

47` Съдията спестява жълт картон за Модрич. От фаула Меси намира стената.

51` ГОЛ ЗА РЕАЛ - 2:1! След корнер Пепе с глава разстрелва Браво.

56` Силен удар на Матийо отдалеч, Касияс спасява сигурен гол.

60` Ракитич смени Шави в състава на Барса.

61` ГОЛ ЗА РЕАЛ! Мълниеносна контра на Реал завършва с извеждане на Бензема на стрелкова позиция и французинът с помощтта на десния стълб бележи третия - 3:1 за Реал!

69` Педро смени Суарес в състава на Барса.

70` Страхотен удар на Бензема при нова контра за Реал, топката профучава встрани от вратата.

72` Иниеста получи тварма и е сменен от Сержи Роберто.

74` Карвахал получи жълт картон.

83` Ияраменди смени Иско.

87` Кедира смени Бензема.

89` Арбелоа смени Модрич.

90` Три минути добавено време.

90+3` Неточен удар от фаул на Меси, жълт картон за Роналдо.

90+3 КРАЙ НА МАЧА РЕАЛ БИ БАРСА С 3:1!

РЕАЛ М - БАРСА 3:1

Голмайстори: 0:1 Неймар 4, 1:1 Кристиано Роналдо 35-д., 2:1 Пепе 51, 3:1 Бензема 61

РЕАЛ М: Касияс, Карвахал, Пепе, Рамос, Марсело, Иско /83-Ияраменди/, Кроос, Модрич /89-Арбелоа/, Хамес, Роналдо, Бензема /87-Кедира/

БАРСЕЛОНА: Браво, Алвеш, Масчерано, Пике, Матийо, Шави /60-Ракитич/, Бускетс, Иниеста /72-Сержи Роберто/, Меси, Неймар, Луис Суарес /69-Педро/