Лионел Меси се завърна в игра, а Барселона се завърна на победния път, след като спечели с 4:0 домакинството си на Депортиво Ла Коруня от осмия кръг на Ла Лига.

Луис Енрике за пореден път заложи на схема 3-4-3, а по фланговете играха Лука Дин и Рафиня Алкантара.

Барселона започна много активно мача и в 8-та минута Неймар стреля, но топката се спря в гредата.

Шест минути по-късно Неймар стреля от фаул, но топката премина на сантиметри в страни от вратата на Лукс.

Барселона поведе в 21-та минута, когато Луис Суарес подаде към Рафиня Алкантара, който с премерен удар изпрати топката във вратата на Лукс.

Барселона удвои своята преднина в 36-та минута, когато Неймар центрира от фаул в наказателното поле на Ла Коруня, където Рафиня засече топката с глава и я изпрати във вратата на Лукс.

Каталунците направиха невероятен пропуск в 42-та минута, когато Арда Туран изведе Луис Суарес на добра позиция, но уругваецът пропусна.

Барселона вкара трети гол в 43-та минута, когато Неймар пусна перфекте пас към Луис Суарес, който остана сам срещу Лукс и не пропусна да се разпише.

Суарес бе близо до това да вкара втори гол в срещата, но след удара му в 44-та минута топката се спря в гредата.

Пако Алкасер влезе в игра в началото на второто полувреме на мястото на Луис Суарес.

Лионел Меси се завърна в игра в 55-та минута на мястото на Серхио Бускетс. На аржентинеца му бяха нужни само три минути, за да се разпише.

Барселона вкара четвъртия си гол в срещата в 58-та минута, когато Неймар направи трета си асистенция в срещата. Той пусна отличен пас към Меси, който от малък ъгъл успя да разстреля Херман Лукс.

Меси опита много хубав диагонален удар в 61-та минута, но топката не намери очертанията на вратата на Ла Коруня.

Две минути по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на Ла Коруня Жерар Пике направи невероятен пропуск.

Ла Коруня завърши мача с човек по-малко, след като Лауре бе изгонен с директен червен картон за удар срещу Неймар.

Барселона бе близо до това да реализира пети гол в 71-та минута, когато Меси центрира в наказателното поле на Ла Коруня, след което Пако Алкасер стреля с глава, Лукс успя да отклони топката, след което тя срещна гредата.

Херман Лукс направи впечатляващо спасяване в 72-та минута след удар на Пако Алкасер.

Вратарят на Депортиво Ла Коруня направи ново блестящо спасяване в 83-та минута след удар на Меси от фаул.

Жереми Матийо вкара гол в 84-та минута, който не правилно бе отменен.

В добавеното време Пако Алкасер отново се размина със своето първо попадение с екипа на Барселона.

Барселона е втори с 16 точки, докато Ла Коруня е петнайсти с 8 точки.