Милан прекъсна серията си от четири поредни загуби, но „росонерите“ стигнаха само до равенство при гостуването си на Лацио. Мачът от 29-тия кръг на Серия А завърши 1:1.

Двубоят на „Олимпико“ бе равностоен като гостите от Милано бяха отборът, създал повече голови положения. Равенството обаче бе напълно заслужено.

Милан излезе напред в резултата в 43-а минута след нещастен автогол. Кака нахлу отляво и опита центриране. Топката обаче се чукна в тялото на Абдулай Конко, промени посоката си и влезе неспасяемо във вратата на Бериша за 1:0.

ВИДЕО ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

В началото на втората част Антонио Кандрева направи голям пропуск, но неговата работа свърши Алваро Гонсалес, който вкара с глава, след като преди това Лукас Билия бе отклонил топката към него.

В самия край на мача Милан пропусна да стигне до победата, след като Марио Балотели с мощен диагонален удар уцели дясната греда.

В класирането Лацио е на седмо място с 42 точки, а Милан е на 12-а позиция с 36.

В друг мач от кръга шампионът Ювентус постигна трудна победа с 1:0 при гостуването си на Катаня. Единственото попадение в двубоя реализира Карлос Тевес в 59-а минута. Така Юве вече има 78 точки, с 14 пред втория Рома, който е с мач по-малко.