Малага успя да се справи със съпротивата на Хетафе като мачът между двата тима от 25-ия кръг на Примера дивисион завърши 3:2 за андалусийци.

Домакините откриха резултата още в 10-ата минута, след като Роберто Росалес намери Хуанми, който отскочи най-високо в наказателното поле и с глава реализира за 1:0.

Хетафе изравни в 55-ата минута чрез Алваро Васкес, който се възползва от отличен пас на Педро Леон и нямаше проблеми да реализира в опразнената врата.

Малага обаче изравни само 2 минути по-късно чрез Серхи Дардер, който реализира с впечатляващ изстрел от 26 метра.

Домакините сякаш сложиха точка на спора, когато в 68-ата минута Самуел Кастилехо изпрати балонно центриране в наказателното поле, което бе завършено с прецизен изстрел от Рикардо Орта.

Хетафе обаче реализира и втори гол, отново чрез Алваро Васкес в 76-ата минута. До края на мача обаче гостите не успяха да стигнат до изравняване.

Малага е на седмо място в класирането с 41 точки, докато Хетафе е на 14-а позиция с 26 точки.

Алмерия и Депортиво Ла Коруня завършиха 0:0 в друг мач от кръга, игран в събота.