Малага победи Лас Палмас с 4:1 в последния мач на двата отбора от сезона в Примера дивисион.

Двубоят нямаше никакво значение, тъй като и двата отбора имаха място в средата на таблицата. Единствената интрига беше кой от тях ще бъде по-предно класиран в крайното класиране, а в крайна сметка Малага си заслужи това с комфортен успех.

Дуйе Чоп откри резултата в 26-ата минута, но гостите изравни в 31-ата чрез Уилиан Хосе. Чарлс от дузпа обаче даде нов аванс на домакините в добавеното време на първата част.

Крайното 4:1 бе оформено в последните минути на мача след попадения на Атсу и нов гол на Чарлс.

В класирането преди изиграването на последните мачове от кръга Малага е на осмо място с 48 точки като със сигурност ще остане на тази позиция в крайното класиране. Лас Палмас е 10-и с 44 точки.