Леванте победи като домакин Гранада с 3:1 в среща от 36-ия кръг на Ла Лига и се изравни по точки с 4-ия Малага. Победата на „гранотас“ прави изключително интересен утрешния мач между Малага и Валенсия, които влизат в директна битка за третото място.

След нулево до почивката дежурният голмайстор на Леванте Аруна Коне откри резултата след по-малко от минута игра през втората част. Одион Игало възстанови равенството с попадение в 67-ата минута, но 7 по-късно Шави Торес отбеляза за 2:1. В 84-ата пък Валдо окончателно сломи надеждите на гостите за нещо повече от загуба и направи 3:1.

Така Леванте остава на 5-а позиция, но вече с 52 точки и добри шансове за атака на 4-ата позиция. Гранада е 16-и с 39 точки, но вече на 5 от 18-ия Спортинг Хихон, който е първият тим под чертата.

Играчите на Хихон скъсиха разликата с 3 точки, след като категорично надиграха като гости Еспаньол с 3:0. Адриан Колунга откри в 47-ата минута, а Оскар Трехо удвои преднината на своя тим в 70-ата. Последното попадение бе дело на Мате Билич в 80-ата минута.

Заугбата остави Еспаньол с 45 точки, което позволи на Майорка да ги измести от 10-ото място след успех на терена на Хетафе с 3:1. Гостите дръпнаха с 3:0 с попадения на Виктор, Алфаро и Хемад, преди в 90-ата минута Алексис да отбележи почетното попадение за тима от Мадрид. Така Майорка събра 46 точки в своя актив, докато Хетафе остана с 45 и заема 12-а позиция.

Расинг Сантандер, който вече изпадна от Ла Лига, продължи със загубите и бе победен от Реал Сосиедад с 0:3. Френското крило Антоан Гризман се отличи с две попадения (47' и 70'), а Иманол Агирече добави третия гол в 10 минути преди последния съдийски сигнал. Успехът позволи на тима от Андалусия да се изкачи до 13-ата позиция с 43 точки, на точка пред Бетис, който посреща Атлетико Мадрид в неделя. Сантандер остава твърдо на дъното със своите 26 точки.