Хетафе спря лошата серия на девет поредни мача, и най-после стигна до победа в Примера дивисион. Столичани взеха важни три точки срещу пряк съперник в класирането - Селта Виго, след успех с 2:1.

Пред скромна публика на "Колизеум Алфонсо Перес", Хетафе трябваше да обръща резултата, след като Чарлз де Оливейра откри резултата за Селта в 15-та минута.

Само четири по-късно обаче Алваро Васкес изравни, а Пабло Сарабия донесе радост за Хетафе в 85-та минута за пълен обрат и победа.

След 20-я кръг в Примера, Хетафе е начетири точки от зоната на изпадащите, с 20 в актива си, а Селта има една повече.

Селта от своя страна е в доста сериозен спад, като от последните си осем мача за първенство е взела само една-единствена точка.