Отборът на Реал Мадрид се класира за финала на международния турнир Audi Cup. “Белият балет” надигра Тотнъм с 2:0 в приятелската надпревара, която се провежда в Мюнхен.

Реал Мадрид ще се изправи в битка за трофея срещу победителя от другата полуфинална двойка Байерн – Милан. Испанският гранд вече успя да завоюва два трофея от предсезонния турнир International champions cup.

Реал Мадрид бе по-добрият отбор на терена и съвсем закономерно откри резултата пръв. В 36-ата минута Хамес Родригес получи прекрасен пас отляво от Иско, за да засече за 1:0.

В 79-ата минута испанският гранд стигна до втори гол, благодарение на Гарет Бейл. Нападателят стреля от дистанция, топката отскочи от тревата, а Мишел Ворм не успя да реагира по най-добрия начин. Въпреки попадението, което подпечата успеха на Реал, уелският национал не се зарадва, тъй като отбеляза в мрежата на бившия си клуб.

Отборът на Тотнъм ще играе в мача за третото място, който е насрочен за сряда, 5 август.