Отборът на Гранада се наложи с 2:1 при гостуването си на Хетафе в мача от 35-я кръг на Ла Лига, но все пак остана в опасната зона на изпадащите три кръга преди края. Тимът е 19-и с 28 точки, а Хетафе е 14-и с 36.

И двата гола за успеха на Гранада бяха дело на Юсеф Ел-Араби /единият от дузпа/, а за домакините точен бе Педро Леон.

Гостите демонстрираха по-интензивна игра през първата част и излязоха напред в резултата след 14 минути игра. Гранада получи право да изпълни дузпа, а зад топката застана Юсеф Ел-Араби. Той не сгреши и откри за 1:0. В 34-ата минута добро положение се разкри пред Педро Леон, но без успех. В 45-ата минута късметът се усмихна на същия играч, който реализира за 1:1.

След почивката Гранада продължи да бъде по-активният състав на терена, а в 59-ата минута Ел-Араби отбеляза и втори гол, а така оформи и крания резултат – 2:1.