Еспаньол записа комфортна победа с 3:0 над Алмерия в мач от 20-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Каталунците поеха контрола над случващото се на терена още от първите минути на мача като след четвърт час игра Кристиан Стуани нацели греда с глава, а малко след това отново негов изстрел с глава мина над вратата.

Активните действия на Стуани все пак му донесоха успех и в 37-ата минута именно той откри резултата. След центриране на Серхио Гарсия, нападателят надскочи всички в наказателното поле и с перфектен удар с глава остави вратаря Хуалин безпомощен.

Комбинацията бе повторена 3 минути по-късно, когато Стуани получи пас в наказателното поле от Гарсия и с отличен изстрел в долния ляв ъгъл удвои аванса на своя тим.

В 74-ата минута Фелипе Кайседо, който влезе в игра 4 минути по-рано на мястото на Стуани, оформи крайното 3:0 след страхотна солова акция и удар в долния десен ъгъл.

В класирането Еспаньол е на девето място с 26 точки, а Алмерия остава в зоната на изпадащите – на 18-а позиция с 16 точки.