Еспаньол и Райо Валекано направиха 1:1 в мач от 35-ия кръг на Примера дивисион. Домакините губеха дълго с 0:1, а изравнителният им гол падна до голяма степен случайно.

Мачът започна със силен натиск на домакините, които удариха и греда след удар от фаул на Арбия в 14-ата минута.

Райо обаче укроти каталунците в 29-ата минута след отличен пробив на левия бранител Инсуа, който прати неспасяемо топката в мрежата на Еспаньол за 0:1. След гола тимът от мадридското предградие Вайекас пое палката в свои ръце и започна да доминира в двубоя.

Постепенно „лос перикитос“ загубиха съвсем ритъм на игра, а времето напредваше. Десет минути преди края Еспаньол все пак стигна до изравняване на резултата, при това почти без да иска. Мексиканецът Ектор Морено центрира топката, която придоби неочаквана за вратаря на Райо парабола и Тоньо капитулира – 1:1.

Изравнителното попадение даде нов импулс на Еспаньол, който отново натисна и принуди вратаря на гостите да са немасва и така да изкупува вината си при гола.

Ремито остави Еспаньол на деветата позиция с 46 точки, докато Райо Валекано е 12-и с три точки по-малко.