Отборът на Райо Валекано се наложи с 2:0 над Лас Палмас, в мач от 23-ия кръг на Премиера дивисион. Мику и Бебе реализираха попаденията, донесли трите точки за домакините.

Още в третата минута на срещата Райо Валекано поведе в резултата. Бебе беше изведен прекрасно, направи забележителен рейд, стигна почти до аутлинията, а след това от малък ъгъл успя да стреля, защитник се опита да избие от голлинията, но Мику беше на точното място, за да добута топката за 1:0.

Отново двамата играчи бяха замесени и във второто попадение. В 74-ата минута Мику пусна с петичка към Бебе в наказателното поле, а бившият футболист на Манчестър Юнайтед се разписа за крайното 2:0.

Райо Валекано заема 14-о място с 23 точки във временното подреждане в Испания, докато Лас Палмас е в зоната на изпадащите – 18-а позиция с 21 пункта.