Атлетико Мадрид постигна победа с 2:0 като гост на Валенсия в двубой от 7-ия кръг на първенството в Испания. Головете за успеха реализираха Гризман и Гамейро.

Антоан Гризман пропусна трета поредна дузпа, която изпълнява, а това се случи в 44-ата минута на срещата. Той пропусна от точката на дузпата и в мачовете с Реал Мадрид и Байерн Мюнхен.

Вратарят Диего Алвес вече е спасил повече от половината от битите към него дузпи - тоест от изпълнените 41, той е спасил 21.

Все пак той се разписа за успеха на "дюшекчиите" с попадение в 63-ата минута, а това беше и 50-ия му гол.

Гостите съумяха да пропуснат и втора дузпа в 69-ата минута, когато Габи пропусна.

В края на двубоя Гамейро направи резултата 2:0 и гарантира победата на Атлетико. В класирането Атлетико вече е на първото място с актив от 15 точки, но с мач повече, а въпреки новия треньор и опитът да се победи Атлетико Валенсия е на 16-ата позиция с актив от 6.