Атлетико Мадрид нанесе първа загуба на Ейбар от началото на сезона. „Дюшекчиите“ превзеха крепостта на „Ипуруа“ и спечелиха с 2:0 мача от четвъртия кръг на Примера дивисион.

Първата опасност в мача бе в 23-та минута пред вратата на Ейбар, когато Коке подаде към Джаксън Мартинес, а той продължи към Лусиано Вието. Аржентинецът стреля, но не успя да намери очертанията на вратата на Асиер Риесго.

Атлетико Мадрид поведе в 62-та минута, когато Фернандо Торес подаде към Анхел Кореа, който финтира двама футболисти на Ейбар и отблизо разстреля Риесго.

Атлетико Мадрид вкара втория гол в срещата в 77-та минута, когато Анхел Кореа пусна отличен извеждащ пас към Фернандо Торес в наказателното поле на Ейбар. Торес излезе сам срещу Риесго, след което технично го прехвърли и изпрати топката за втори път във вратата на домакините.

Атлетико Мадрид събра актив от 9 точки, а Ейбар е на шеста позиция със 7 точки преди изиграването на останалите мачове от кръга.