Алмерия изплува от зоната на изпадащите в Примера дивисион, след като спечели с минималното 1:0 срещу Хетафе в мач от 21-я кръг на испанското първенство.

Домакините можеха да поведат още в 9-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Хетафе Мауро дос Сантос засече топката с глава, но тя срещна напречната греда.

Единственият гол в срещата падна в 44-та минута, а негов автор бе Едгар Мендес.

Мичел вкара втори гол за Алмерия в 56-та минута, но попадението бе отменено заради несъществуваща засада.

Хетафе завърши мача в намален състав, след като Ескудеро бе изгонен за втори жълт картон в 63-та минута.

Минута по-късно съдията Иглесиас Виянуева подмина 100% дузпа за домакините от Алмерия за игра с ръка на Налдо в наказателното поле на Хетафе. Арбитърът странно не маркира наказателния удар.

Алмерия също завърши мача с 10 човека, след като Хемед бе изгонен за втори жълт картон в 83-та минута.

Алмерия се изкачи на шестнадесето място в класирането с 19 точки, а Хетафе остана на петнадесета позиция с 20 точки.