Волфсбург спечели Купата на Германия след успех над Борусия Дортмунд с 3:1. Срещата се игра на "Олимпиящадион" в Берлин. За победителите реализираха Луис Густаво, Де Брюин и Дост. За Борусия се разписа Обамеянг.

"Жълто-черните" тръгнаха вихрено в мача и още с първия удар Обамеянг матира Беналио в 5-ата минута на срещата. В 22-ата минута Налдо стреля мощно, Лангерак изби неуместно и Луис Густаво съумя да изравни резултата до 1:1.

В рамките на 5 минути между 33-ата и 38-ата минута "вълците" наложиха волята си. Кевин де Брюин стреля силно от 25 метра и топката влетя в мрежата и Волфсбург поведе с 2:1. Малко по-късно Бас Дост направи резултата 3:1 и сякаш предреши изхода от мача.

През втората част Борусия опита да се върне в мача. В 55-ата Марко Ройс пробва мерника си от 22 метра като топката мина над вратата.

Беналио се прояви и запази резултата в 71-ата минута, след като Мхитарян стреля технично, но стражът на "вълците" беше на мястото си.

Така Волфсбург спечели трофея за първи път в историята си.