Шалке постигна минимална победа с 1:0 над Хановер в един от най-интересните мачове в първия кръг от пролетния полусезон в Германия.

Двубоят в Гелзенкирхен бе интересен и равностоен, а единственото попадение падна в 32-ата минута и бе дело на Марко Хьогер след пас на Кристиан Фукс. Хунтелаар пък получи червен картон в края на мача.

Така Шалке е поне временно четвърти с 30 точки, а Хановер заема осмо място с 24.

В същото време Щутгарт зае място в зоната на изпадащите след загуба с 0:1 като домакин на Борусия Мьонхенгладбах. Патрик Херман реализира победния гол за Борусия.

Последният преди кръга Фрайбург пък направи голяма крачка нагоре с изненадващ успех с 4:1 над Айнтрахт Франкфурт. Марко Рус даде аванс на Айнтрахт още в 1-ата минута, но Дарида от дузпа и хеттрик на Нилс Петерсен през второто полувреме донесоха ценните три точки за Фрайбург.

Така Фрайбург вече е 13-и с 18 точки, а пък поне временно на последна позиция е Борусия Дортмунд. „Жълто-черните“ гостуват на Байер Леверкузен от 19.30 часа.

Майнц без контузения Тодор Неделев разгроми Падерборн с 5:0, а Хамбургер Шф допусна поражение с 0:2 от Кьолн.