Отборът на Кьолн продължава да бъде без загуба от началото на сезона в Бундеслигата след чудесен мач на „Алианц Арена“ срещу Байерн Мюнхен. Двубоят от 6-ия кръг на германското първенство приключи при равенство 1:1, за което определено баварците трябва да съжаляват повече с оглед създадените положения и ударените две греди.

Мюнхенци до този момент имаха 100-процентов актив от точки, като през седмицата допуснаха и първата си загуба в официален мач през сезона - 0:1 от Атлетико Мадрид в Шампионската лига.

Баварците започнаха срещата с ярко надмощие, ала не създаваха много чисти шансове пред вратата на Тимо Хорн. Първата по-чиста ситуация дойде в 19-ата минута, когато Рафиня получи топката около границата на наказателното поле и пробва мощен изстрел, прелетял малко над напречната греда.

Все пак 5 минути преди края на полувремето домакините узакониха превъзходството си с попадение. Хуан Бернат свърши добра работа отляво и центрира чудесно в наказателното поле. Там Йосуа Кимих се извиси и с прецизен изстрел с глава направи Хорн безпомощен – 1:0.

След паузата Байерн тръгна масирано да търси втори гол. В 50-ата минута Томас Мюлер пропиля брилянтен шанс да отбележи след подаване на Бернат, като шутът му премина много близо до дясната греда. Пет минути по-късно Хави Мартинес засече с глава центриране от ъглов удар, като от 10-11 метра нацели левия стълб зад Хорн.

Съвсем изненадващо в 64-ата минута Кьолн съумя да изравни. Марсел Рисе изпрати чудесна топка в пеналта, където Антони Модест нанесе светкавичен удар, а Мануел Нойер нямаше шансове да реагира на време – 1:1.

Байерн се вдигна на мощен щурм, като в 71-ата минута изтръпна за миг, когато Юя Осако вкара топката в мрежата зад Нойер. Съдиите обаче правилно решиха да отменят попадението заради засада.

Най-чистите възможности за баварците дойдоха в 77-ата минута и три минути преди края. При първия случай Томас Мюлер овладя топката след центриране от корнер, като стреля силно под гредата само за да види как Хорн отвръща с блестящо спасяване. В 87-ата и Бернат разтресе вратата на Кьолн, като стреля мощно от границата на наказателното поле и намери десния стълб.

Шокът за Байерн можеше да бъде пълен в продължението, когато Симон Цолер получи неочакван шанс да стреля с глава на няколко метра от вратата. Нойер нямаше как да реагира, ала за негов късмет кълбото прелетя в аут.

В класирането баварците остават начело с 16 пункта, на 3 пред временно втория Херта Берлин. Тази вечер Борусия Дортмунд може да се доближи само на точка зад Байерн, стига да спечели дербито с Байер Леверкузен.