Фортуна Дюселдорф е много близо до участие в Бундеслигата през следващия сезон. В първия бараж срещу Херта Берлин Фортуна успя да победи с 2:1 като гост и така има огромно предимство преди реванша на свой терен.

На „Олимпиящадион“ в Берлин Роберт Хубник откри резултата в полза на Херта в 19-а минута, след като засече с глава центриране от корнер. До края на полувремето домакините играха по-добре, но не стигнаха до друго положение за гол.

През втората част столичани явно се успокоиха от развитието на двубоя и вместо да потърсят втори гол, съвсем спряха да играят. В същото време Фортуна дебнеше и при една от добрите си атаки успя да стигна до гол на Томас Брьокер в 64-а минута.

Само 7 минути по-късно шокът за Херта бе пълен, след като при центриране в наказателното поле, Адриан Рамос с глава заби топката в собствената си врата и по този начин донесе победата за тима от Дюселдорф.

Реваншът между двата отбора е на 15 май (вторник) и след неговото изиграване ще стане ясен и последният отбор, който ще участва в Бундеслигата през следващия сезон.