Борусия Дортмуд продължава предследването на лидера в Бундеслигата Байерн, след успех с 1:0 над последния във временното класиране Хановер 96 в мач от 21-я кръг. Попадението бе дело на Хенрик Мхитарян в 57-ата минута. Така Борусия държи второто място с 48 точки на 5 от Байерн, който е с мач по-малко. Хановер пък остава с 14 точки на дъното в подреждането.

Домакините от Дортмуд владееха инициативата през целия мач, но трудно преодоляха защитната формация на Хановер 96. Марко Ройс застраши на два пъти вратата на гостите в 9-ата и 16-ата минута, но не успя да реализира. В края на първото полувреме и Илкай Гюндоган бе близо до попадение, но пропусна от около 20 метра.

Голът, който се оказа победен за Борусия Дортмунд падна в 57-ата минута след като Ройс пусна към Хенрик Мхитарян, който реализира с удар от около 19 метра.

Третият във временното класиране в Германия Байер Леверкузен записа победа като гост на Дармщадт 98 с 2:1. Байер натрупа 35 точки, а Дармщадт е 12-и с 24 точки. Сандро Вагнер даде преднина на домакините в 28-ата минута, а в 62-ата Айтак Сулу изравни за 1:1. Победното попадение бе дело на Юлиан Брандт в 77-ата минута.

Волфсубрг

източник: Gulliver/GettyImages

Волфсубрг спечели с 2:0 домакинството си на Инголщадт в друг мач от 21-я кръг и е осми с 30 точки. Тимът на Инголщадт пък е 11-и с 26 точки в актива си. Двата гола бяха дело на Юлиан Дракслер в 29-ата минута, а в 39-ата – на Робин Кнохе.

Четвъртият в Бундеслигата Херта Берлин претърпя поражение като гост на Щутгарт с 0:2. Головете за Щутгарт, който е девети с 27 точки вкараха Серей Дие в 51-ата и Филип Костич в 84-ата минута.

Вердер Бремен и Хофенхайм направиха 1:1 в дъното на класирането в Германия. Двата тима са съоветно 16-и и 17-и с 20 и 15 точки.

Андрей Крамарич вкара за 1:0 за Хофенхайм в 10-ата, а в 77-ата получи червен картон, а в 13-ата минута Папи Джилободжи изравни за Вердер.