Айнтрахт (Франкфурт) записа втора поредна победа в Бундеслигата, след като в мач от 4-ия кръг разби Кьолн за домакинския успех с 6:2. Александър Майер реализира хеттрик за победата.

Майер откри резултата още в четвъртата минута, а в 15-ата Люк Кастаинос удвои след асистенция на Марко Рус. Осем минути по-късно Александър Майер реализира втория си гол в срещата.

В 28-ата минута Антони Модест върна едно попадение за "козлите", но само две минути след това Кастаинос също се разписа за втори път в двубоя.

Харис Сеферович беше точен в 73-ата минута и покачи на 5:1. Доминик Хайнц вкара за Кьолн в 81-ата, но три минути преди края Майер оформи хеттрика си.

С този успех Айнтрахт (Франкфурт) излезе на четвърто място в класирането със седем точки, докато след първата си загуба за сезона Кьолн вече е шести.