Oтборът на Пари Сен Жермен спечели Купата на Франция за 9-и път в историята си. Футболистите на Лоран Блан надвиха трудно във финала Оксер с 1:0.
Единствения гол в двубоя, игран на "Стад дьо Франс", отбеляза Единсон Кавани в 65-ата минута. Така парижани спечелиха златен требъл, след като вече спечелиха шампионската титла и Купата на Лигата.

Парижани можеха да открият резултата след изстрел на Кавани, който засече центриране на Моура, но прати топката в аут. Постепенно ПСЖ взе инициативата и пропусна няколко положения.

Ибрахимович пропиля две добри възможности в разстояние на 5 минути, а вратарят на Оксер Донован Леон се прояви с великолепни спасявания. В 40-ата минута мощен удар на Тиаго Мота разтресе гредата.

След почивката ПСЖ доминираше и голът беше въпрос на време. Леон за пореден път спаси удар на Кавани от близко разстояние. В 65-ата минута обаче стражът на Оксер нямаше какво да стори. Грегори ван дер Вил центрира и Кавани откри резултата.