Рен сложи край на слабата си серия и победи приятната изненада Анже с 1:0 в 26-ия кръг на френската Лига 1. Така бретанците нанесоха трета поредна загуба на този тим само от началото на месеца.

Домакините стигнаха по най-драматичния начин до успеха в самия край. В допълнителното време Бука Муту си вкара нелеп автогол и така лиши тима си от поне една заслужена точка в този сблъсък.

През първата част гостите от Анже можеха да съжаляват повече, че не поведоха, защото имаха доста интересни шансове. Още в 1-та минута преотстъпеният от Арсенал Жил Суну стреля над вратата от 2 метра след асистенция на Вилиофон Кеткеофомфон.

До почивката гостите имаха още два хубави шанса, но Роман Сеис и Ишмаел Траоре не успяха да преодолеят стража на Рен. Едва в края на частта домакините изравниха играта и дори стигнаха до гол, който обаче беше отменен.

В 44-та минута Джовани Сио се разписа, но при този гол имаше поне две нарушения. Първо котдивоарецът беше в засада, а после негов съотборник направи нарушение срещу вратаря Денис Петрич.

Така всичко като развръзка остана за втората част. През нея домакините атакуваха, но контрите на Анже бяха много опасни. Все пак Осман Дембеле тресна греда за Рен в 69-та минута, но след това дойдоха няколко интересни атаки за гостите.

Първо Шарл Диер не се разписа, след като остана сам срещу вратаря в 77-та минута, а само две след това и Саид Бенрама изпусна от подобна ситуация. В последните минути обаче дойдоха минутите на Рен.

Домакините натиснаха много здраво, но редяха пропуск след пропуск. Така се стигна до продължението на мача, когато след един корнер, влезлият преди малко Бука Муту нелепо прати топката в собствената си мрежа и Анже загуби.

С този развой Рен спря серията от три мача без победа и вече има 38 точки на петата позиция, с което изпревари днешния си съперник. Анже е с една по-малко и на една позиция по-надолу.