Пари Сен Жермен спечели категорично срещу Анже с 5:1 в мач от 22-ия кръг на френската Лига 1.

С този си успех парижани казаха за пореден път на всички в първенството: „Надежда всяка оставете“, набирайки все по-голяма преднина начело.

Златан Ибрахимович вкара 17-ия си гол за сезона за 1:0 в полза на шампионите в 32-ата минута.

Лукас Моура в 41-ата се възползва от хубавия пробив и пас на Грегъри ван дер Вил, за да покачи на 2:0 срещу четвъртия в класирането. Третият гол бе достоен за „Харлем глоб тротърс“, а негово дело стана именно холандският защитник след колективно действие в 54-ата минута.

Пиерик Капел успя да върне един гол и да направи резултата 3:1 в 59-ата минута.

После дойдоха минутите на Анхел ди Мария, който вкара два страхотни гола, преди да бъде сменен под аплодисментите на публиката.

Пари Сен Жермен е убедителен лидер във Франция с с 60 точки от 19 победи и 3 равенства, без нито една загуба. Вторият Монако е на 24 пункта разстояние, а Анже остава четвърти с 34 точки.