Шампионът на Франция Пари Сен Жермен постигна важна победа като гост над тима на Нанси с 2:1.

Столичани изковаха успеха си през първите 20 минути, когато реализираха два гола. Лукас Моура отбеляза за ПСЖ в 13-ата минута, а пет по-късно Единсон Кавани удвои.

През втората част домакините пробваха да застрашат вратата на Алфонс Ареола и успяха да стигнат до гол. Негов автор стана бившият френски национал Алу Диара.

До края на срещата обаче играчите на Унай Емери не допуснаха повече пробойни в защита и успяха да удържат трите точки.

С победата ПСЖ се изкачи на второ място в подреждането с 19 точки, 4 по-малко от водача Ница. Нанси пък остава на последното 20-о място с едва 5 точки.

Във вторник Пари Сен Жермен играе срещу швейцарския Базел в мач от група "А" на Шампионската лига, в която е и българския шампион Лудогорец.

Състав на Пари Сен Жермен в срещата с Нанси: Ареола - Мюние, Маркиньос, Тиаго Силва, Кимпембе - Верати, Криховяк, Матюиди - Лукас, Кавани, Иконе.