Отборът на Ница се наложи с 2:1 над Лориен в мача от 22-я кръг на Лига 1. Точни за успеха бяха Бен Арфа и Венсан Козиело, а за „мерлузите“ попадението реализира Ян Жофре.

„Орлетата“ първоначално изоставаха в резултата, но в последствие стигнаха до пълен обрат.

Първото по-интересно положение в мача дойде в 22-ата минута, когато Венсан Козиело бе оставен непокрит и стреля от дъгата на наказателното поле, но прати топката над вратата на Лориен. В ответната атака гостите излязоха напред в резултата. Ян Жофре получи подаване от дясно и необезпокоявано откри за 1:0.

Бен Арфа възстанови равенството в 35-ата минута, когато след чудесна двойна комбинация с Венсан Козиело, прати топката в далечния ъгъл на вратата на „мерлузите“.

В самия край на първото полувреме, в 43-ата минута, Ница стигна до пълен обрат. След центриране от ляво, Козиело бе оставен непокрит около точката на дузпата и с хубав удар се разписа за 2:1.

След почивката, в 63-ата минута, Сери изпълни фаул, но парти топката над вратата.

В 75-ата минута „мерлузите“ проведоха хубава атака от дясно, но стражът на Ница Йоан Кардинал излезе навреме и улови.

В 83-ата минута Бен Арфа се озова на чудесна позиция, но нанесе твърде силен удар по топката и я прати високо над вратата.

В класирането Ница е 2-о място с 36 точки, а Лориен е 12-и с 27.