Олимпик Марсилия се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Франция след успех с 2:0 над аматьорския Трелисак на осминафиналите. Десетият във временното класиране в Лига 1 очаквано нямаше особени проблеми с четвъртодивизионния си съперник. Така Марсилия си уреди среща с друг непретенциозен противник – тима на Гранвил.

Гостите от Марсилия превъзходждаха Трелисак, владееха повече топката и с по едно попадение в двете полувремена, взеха нужното, за да продължат напред в турнира.

Олимпик Марсилия поведе в 33-ата минута с попадение на Робен Алесандрини, който получи пас от Стивън Флетчър. Вторияг гол падна едва в края на срещата. В 87-ата минута Флетчър ознаменува доброто си представяне в мача с гол за 2:0 след асистенция на Абделазиз Барада.