Лориен нанесе тежко поражение на Марсилия на Стад Велодром с 5:3 в мач от 34-ия кръг на Лига 1.

Джордан Аю откри резултата за гостите още в 9-ата минута с удар от далечна дистанция, а само 5 по-късно Белуго удвои, засичайки топката с глава от няколко метра.

Андре Аю намали в 58-ата минута, след като матира вратаря на гостите, засичайки я, след като тя се върна от гредата. Морел възстанови равенството за 2:2 в 67-ата минута след центриране от пряк свободен удар.

Гостите отново излязоха с гол напред в следващата минута когато Филипотьо се разписа във вратата на Манданда с удар по диагонала. Марсилия стигна до 3:3 в 76-ата минута.

До края на двубоя отново Аю и Отре наказаха домакините и те спечелиха с 5:3 в головото шоу.

В класирането Лориен заема 14-ото място с актив от 38 точки, а Марсилия е на 4-ото място с 57.