Каен взе голяма победа с 3:2 при гостуването си на Олимпик Марсилия, в първи мач от 27-я кръг на Лига 1.

С успеха си Каен скочи до девета позиция в класираето, докато Марсилия може да се отдалечи още от лидерите Лион и ПСЖ, при техни победи през уикенда.

Олимпик получи правото да изпълни дузпа още в третата минута, след като Мичу Батшуай бе задържан в пеналта. Самият белгиец обаче застана зад топката, и Реми Веркутр спаси удара му.

Товен пропусна отлична възможност за домакините, но след това Стив Манданда имаше доста работа на другата врата. В 22-та минута Емилиано Сала нацели и гредата на Манданда.

В края на първото полувреме и Андре Аю бе спрян от гредата, като ударът му с глава се отби в стълба.

Един от основните играчи на Каен Ерве Базил не успя да довърши полувремето, и напусна принудително терена с травма.

Във втората минута от продължението на първото полувреме, Аю все пак откри резултата, след като първоначалния удар на Пайет бе спасен, но Аю добави точно във вратата.

Каен изобщо не се предаде, и започна да търси обрата от първата минута  след почивката. Манданда спаси още няколко пъти Олимпик, преди Андре-Пиер Жиняк да покачи на 2:0, в идентична ситуация, като при първия гол. Менди шутира, Веркутр отрази, а Жиняк добави топката в мрежата, в 63-та минута.

Оттам обаче последва и пълният обрат.

В 67-та минута след центриране от корнер на Томас Лемар, Никола Сюбе засече във вратата за 2:1. Още три минути по-късно резултатът вече бе равен - Сала с класно отиграване матира Манданда и направи 2:2.

В 75-та минута Веркутр направи ново решително спасяване, след воле на Флориан Товен.

В 87-та минута обаче Каен нанесе своя решаващ удар, и Никола Бензе донесе трите точки за гостите! Ударът му с десния крак, от границата на пеналта, намери точно горния десен ъгъл на вратата на Олимпик. Това бе и крайното 3:2 в полза на Каен, след фантастичен обрат, от 0:2, насред Марсилия.