Отборът на Каен успя да се измъкне от последната позиция във френската Лига 1, след като победи Рен като гост с 4:1 в мач от 22-ия кръг на първенството.

Мачът започна отлично за гостите, които откриха още в 4-ата минута чрез Слоан Приват. Рен успя да изравни в 15-ата чрез Бенжамин Андре.

Резултатът се запази равен до почивката, но в самото начало на втората част Лени Нангис даде нов аванс на Каен.

Страхотният в този мач Жулиен Фере, който подаде за останалите три гола на своя тим, сам реализира в 85-ата минута, за да сложи точка на интригата в двубоя. Дамиен Да Силва пък оформи крайното 4:1 минута преди края.

В класирането Каен остава в зоната на изпадащите, но се изкачи с две места като вече е на 18-а позиция с 21 точки и на една точка от спасителното 17-о място, заето от Тулуза в момента. Рен е на десето място с 30 точки.

В друг мач от кръга, Рейм и Ланс завършиха 0:0.

От 22 часа е дербито Сент Етиен - Пари Сен Жермен.