Бордо успя да надвие с 2:1 опашкаря в класирането на френската Лига 1 Евиан и по този начин да се върне на върха в класирането, поне до мача на Лил в неделя.

Жирондинци успяха да реагират добре на загубата си в предишния кръг от Гингам с 1:2 и сега спечелиха, макар и икономично, срещу своя гост.

Мачът бе беден на положения. Резултата откри Диего Ролан в 19-ата минута. Уахби Хазри реализира втория гол за Бордо в 56-ата минута.

Междувременно контузии на Контенто и Сертик доведоха до принудителното им изваждане от състава на Бордо.

Евиан опита с офанзивни действия да промени нещо и накрая успя частично, връщайки един гол чрез Техеда в 86-ата минута. Загубата на Евиан обаче оставя този отбор на дъното на класирането само с една точка от 6 кръга.