Хърватските национали записаха пестелива победа в първата си контрола след началото на лагера за Европейското първенство. Момчетата на Анте Чачич надделяха само с 1:0 над скромния отбор на Молдова.

Мачът се игра на стадиона в Копривница в адриатическата страна, като наставникът даде шанс за изява на голяма част от играчите си, за да ги види в каква форма идват за сбора на "шахматистите" преди голямото първенство.

Единственото попадение падна още в 9-та минута, като негов автор беше младата звезда Андрей Крамарич. Хърватите бяха по-дейните на терена и в останалите минути до края на мача, но повече голове така и не паднаха.

Следващата проверка на балканците ще бъде срещу футболното джудже Сан Марино. Тази предрешена битка ще бъде на 4 юни, след което отборът ще се концентрира върху представянето си на Европейското. Хърватия е в една група с Испания, Турция и Чехия.