Бешикташ победи гостуващия Османлъспор с 3:1 и си осигури предсрочно титлата в турското футболно първенство.

С успеха днес възпитаниците на Шеньол Гюнеш събраха 89 точки и кръг преди края имат непреодолим аванс от 6 точки пред втория Фенербахче, който се наложи с 2:1 над гостуващия Генчлербирлиги.

Бразилецът Марсело реализира два бързи гола в средата на първото полувреме на "Водафон Арена" в Истанбул, а германският нападател Марио Гомес направи резултата класически малко след почивката.

Резервата Пиер Уебо върна едно попадение четвърт час преди края, но това не помрачи радостта на домакините, които заслужиха 14-а титла в клубната си история.
Коняспор, в който играе българският нападател Димитър Рангелов, вече си осигури бронзовите отличия с актив от 63 точки.

Друг българин Страхил Попов игра цял мач при разгромния успех на Касъмпаша над последния в класирането Мерсин със 7:0. С хеттрик за победата се отличи Езекил Скарионе, а домакините заемат шестото място с 47 точки.