Галатасарай спечели 18-ата си титла на Турция, след като завърши 0:0 в директния мач с Фенербахче в последния 6-и кръг на плейофа за шампионската титла. Така момчетата на Фатих Терим завършиха 48 точки, с 1 пред Фенербахче. На 3-о място завърши Трабзонспор, който изпревари Бешикташ. Двата отбора са с по 33 точки, но Трабзонспор взима бронзовите медали заради по-добър баланс от редовния сезон.

Бурсаспор спечели плейофа за място в Лига Европа, но за крокодилите това е без значение, тъй като те си гарантираха участие в този турнир заради класирането на финала за купата на страната срещу Фенербахче.

Мачът беше изключително оспорван и изпъстрен с остри сблъсъци, а съдията от Евро 2012 Джунейт Чакър вдигна общо 12 жълти и 2 червени картона. Той отстрани заради втори жълт картон Исияр Дия от Фенербахче в 65-аата минута, но 10 минути преди края на мача изравни отборите на терена, след като показа два бързи жълти картона за две минути на Томаш Уйфалуши. Гаратасарай загуби преди мача много важен футболист- Йохан Елмандер, но това не се отрази на постройката на отбора.