ПСВ Айндховен победи гостуващия Хееренвеен с 4:1 и си осигури 22-а титла в холандското футболно първенство.

Възпитаниците на Филип Коку събраха 79 точки след 31-ия кръг от надпреварата и имат непреодолим аванс от 13 точки на върха пред шампиона от предишните четири години Аякс, който има четири мача до края на кампанията.

Така ПСВ Айндховен триумфира в Ередивизие за първи път след седем сезона.

Люк Де Йонг откри резултата на "Филипс Стейдиъм" още в третата минута, когато засече с глава центриране на Лусиано Нарсинг.

В средата на полувремето водещият реализатор в лигата Мемфис Депай удвои от фаул с 20-ия си гол за сезона, но четири минути по-късно Джоуи ван ден Берг върна едно попадение за гостите.

Малко преди почивката Де Йонг се раз писа за втори път с глава, този път след центриране на Джетро Вилемс от ляво. В 88-ата минута Нарсинг оформи крайното 4:1 след асистенция на Де Йонг./БТА