Ръководството на португалския футболен гранд Порто уволни старши треньора на отбора Жозе Пезейро след по-малко от пет месеца на поста.

От управата на клуба съобщиха, чие е постигнаха договорка за разтрогването на контракта по взаимно съгласие. 56-годишният специалист пое "синьо-белите" през зимата на мястото на освободения заради незадоволителни резултати испанец Жулен Лопетеги.

Под негово ръководство Порто запази третото място в класирането на шампионата, но завърши на цели 15 точки зад шампиона Бенфика. Голямото разочарование, обаче, дойде от загубата на финала на турнира за националната купа с 1:3 след изпълнение дузпи от Брага на 22 май.

Порто доминираше в португалския футбол през новия век, като в периода 2002-2013 година спечели девет шампионски титли. В последните три сезона клубът остава в сянката на Бенфика./БТА