Кот Д`Ивоар взе реванш от Алжир, и се наложи с 3:1 в четвъртфинал от Купата на Африканските нации. Двата състава се срещнаха и през 2010-та, но тогава с друг изход от сблъсъка.

Вилфрид Бони намери идеалния момент да избухне, и с първите си два гола на турнира, класира своя тим напред. Алжир имаше предимство в доста моменти от двубоя, но така и не показа нищо в завършващата фаза.

На полуфинал Кот Д`Ивоар ще срещне ДР Конго.

Вилфид Бони реализира първото попадение в мача, след фантастично подаване на Макс Градел, в 26-та минута.

Само шест минути след старта на второто полувреме, грешка в защитата на Кот Д`Ивоар доведе до изравняване. Вратарят и защитник в оранжево си попречиха, и не успяха да блокират шута на Ел Судани.

Бони, който нямаше гол дотук на първенството, реализира втори, в 69-та минута, когато засече с глава топката, и я прати точно под напречната греда.

Жервиньо изтърпя своето наказание, и успя да се разпише, за да подпечата мястото на Кот Д`Ивоар на полуфинала. В добавените минутки към редовните 90, Жервиньо получи на 12 метра фронтално срещу вратара, и необезспокояван реализира за крайното 3:1.